De zes appartementengebouwen met in totaal 36 appartementen en12 garages aan de Plevierstraat in Zierikzee gaan we vervangen door nieuwbouw.
We willen 4 appartementengebouwen met 56 gelijkvloerse appartementen terugbouwen op deze locatie. Dat gebeurt zeer waarschijnlijk in twee fases. Voordat we dat kunnen doen, moeten we eerst andere woonruimte voor de bewoners van de oude appartementen vinden. Met de huurders hebben we hierover afspraken gemaakt. Zeeuwland bouwt geen garages meer terug. Wel maken we 2 extra parkeerhofjes om zo voldoende parkeergelegenheid te bieden.
Planning
Op dit moment zijn we bezig om een architect te kiezen. Ook moeten er allerlei zaken achter de schermen geregeld worden, zoals de ruimtelijke procedure. Ook maken we een plan voor de herinrichting van de groenstroken tussen de gebouwen. Verder vragen we een omgevingsvergunning aan voor de sloop en de nieuwbouw.
We verwachten begin 2027 de oude appartementen te slopen van fase 1. Daarna gaan we gelijk bouwen.
Wijkbijeenkomsten
Om tot de eerste schetsen te komen, organiseerden we verschillende wijkbijeenkomsten. Huurders en omwonenden konden aangeven wat ze goed aan de wijk vinden en wat beter kan. In een andere bijeenkomst was het mogelijk om een voorkeur te geven voor de eerste schetsen. Zo proberen we het plan zoveel mogelijk aan te laten sluiten bij de wensen van huurders en omwonenden.
Nieuwsbrieven
Zeeuwland heeft huurders en omwonenden verschillende nieuwsbrieven verstuurd. Hieronder ziet u een overzicht van de laatste nieuwsbrieven. Ook vindt u een poster van De Vagerstraat en Plevierstraat. Deze presenteerden we tijdens de inloopbijeenkomst op 13 april 2026.
Posters inloopbijeenkomst 13 april 2026 Plevierstraat en De Vagerstraat
