De gemeente Schouwen-Duiveland wil in totaal 150 woningen bouwen in Scharendijke en Zierikzee. Deze oplossing helpt mee om de woningnood op Schouwen-Duiveland te verminderen.
In Scharendijke gaat het om de locatie aan de achterzijde van de Elkerzeeseweg ten zuiden van de voetbalvelden. Hier staan 60 sociale huurwoningen gepland. Ook kijkt de gemeente naar koopwoningen op deze locatie.
Zeeuwland bouwt 60 huurwoningen. Deze bestaan uit vier types en dus ook groottes. De woningen zullen zo'n 35m2 (voor starters) tot en met zo'n 108m2 groot zijn.
De bouw is gestart in juli 2026. Deze zomer slaan ze de heipalen en zorgt men dat alle grondwerkzaamheden zijn uitgevoerd. In het najaar start men dan met het plaatsen van de elementen van de woningen. Deze woningen worden namelijk voor een groot deel in de fabriek gemaakt. Verwachte oplevering is maart/april 2027.
Op dit moment zijn huurprijzen en aanbiedingsregels nog niet bekend. We adverteren deze woningen later op Zuidwestwonen.nl
